IZOPLAST DYSPERBENT jest nowoczesnym, wodorozcieńczalnym, nie zawierającym rozpuszczalników organicznych środkiem do wykonywania izolacji wodochronnych na zewnątrz obiektów budowlanych. Produkt prosty i wygodny w użyciu wymaga minimalnego nakładu pracy.
IZOPLAST DYSPERBENT przeznaczony jest do: - renowacji i konserwacji pokryć dachowych na podkładzie z pap asfaltowych oraz smołowych
- wykonywania bezspoinowej warstwy hydroizolacyjnej na powierzchniach pionowych i poziomych z możliwością zastosowania osnów wzmacniających powłokę (np. siatka polipropylenowa, welony i tkaniny szklane, włókniny poliestrowe itp.)
- wykonywanie izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych na wszelkich podłożach obiektów budowlanych m.in.: fundamentów, ław fundamentowych, stropów itp.
ZALETY PRODUKTU: -nie zawiera rozpuszczalników organicznych
- produkt „na zimno” – gotowy do stosowania
- prosty w użyciu – wymagany minimalny nakład pracy
- właściwości tiksotropowe (możliwość nakładania na podłoża o dowolnym spadku)
- możliwość laminowania z użyciem wkładek zbrojących z tkanin technicznych
- nie wchodzi w reakcje ze styropianem, możliwość stosowania łącznie z materiałami nieodpornymi na działanie rozpuszczalników organicznych i ich oparów
SPOSÓB UŻYCIA
Przy nakładaniu na betony i tynki musi być zakończony proces wiązania cementu. Powierzchnia powinna być równa, czysta, pozbawiona raków, kurzu i pyłu. Powierzchnie betonowe, gipsowe, ceramiczne itp. Należy uprzednio zagruntować roztworem IZOPLAST-u DYSPERBENT rozcieńczonym wodą w stosunku 1:1. Nie przechowywać rozcieńczonego roztworu. W przypadku starych pokryć papowych uprzednio usunąć luźne fragmenty papy i inne zanieczyszczenia, istniejące pęcherze i wybrzuszenia przeciąć na krzyż i podkleić lepikiem asfaltowym IZOPLAST K’.
Aplikacja: Stosować na zimno. Masę nakładać szczotką dekarską, pędzlem lub natryskowo z użyciem odpowiedniego agregatu. Prace prowadzić w temp. powyżej 5°C i bezdeszczowej pogodzie. Czas schnięcia pojedynczej powłoki w temp. 20°C wynosi ok. 6 godzin - w tym okresie powłoka jest nieodporna na działanie wody. W zależności od potrzeb należy wykonać od 1 do 3 warstw. Każdą kolejną warstwę nakładać po wyschnięciu poprzedniej. Można stosować na lekko zawilgocone podłoże co wydłuży czas schnięcia powłoki.
Renowacja i konserwacja pokryć dachowych oraz wykonanie bezspoinowej powłoki hydroizolacyjnej dachów na podkładzie z papy: na odpowiednio przygotowane podłoże nałożyć przynajmniej 2 warstwy masy. W celu wydłużenia żywotności powłoki można ostatnią, świeżą warstwę masy posypać niewielką ilością specjalnej posypki mineralnej.
Izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna fundamentów i tym podobnych podziemnych części budynków: na wyschniętą, zagruntowaną powierzchnię betonu masę nałożyć 2-3 warstwach, w zależności od przewidywanego obciążenia wodą. Zużycie masy zależy od rodzaju podłoża i metody aplikacji, wynosi od 0,6-1,2 kg/m2 na jedną warstwę hydroizolacji.
Orientacyjna grubość pojedynczej powłoki w stanie suchym: 0,5 mm Orientacyjna grubość pojedynczej powłoki w stanie mokrym: 1 mm