605 030 970 kr 18 26 76 205 SKAWA 625 (przy trasie na Chyżne) Dojazd

Promocje

Knauf Uniflott 25kg
Knauf

128,90 PLN

139,90 PLN
im
 

Opis:

 

Knauf Uniflott Masa gipsowa jest sypkim materiałem, opartym na bazie specjalnych gipsów, ulepszonym dodatkami tworzyw sztucznych i wypełniaczy. Opracowane receptury są poparte wieloletnimi doświadczeniami w laboratoriach badawczych firmy Knauf. Charakteryzuje się następującymi właściwościami:

- sypka, gotowa zaprawa (produkt wymieszany fabrycznie, wystarczy wsypać do wody i wymieszać),

- możliwość uzyskania jednolitej masy,

- dobra przyczepność,

- szczególna łatwość obróbki w formie szpachlowania,

- na bazie specjalnych gipsów,

- szybki przyrost wytrzymałości,

- szybkie schnięcie,

- wysoka zdolność czasowego zatrzymywania wody,

- niewielka wartość skurczu związanego ze schnięciem,

- łatwość czyszczenia narzędzi i sprzętu,

- niepalna.

Przygotowanie:


Płyty i suche jastrychy firmy Knauf powinny być trwale zamocowane do konstrukcji nośnej (podłoża). Ich powierzchnie muszą być suche, czyste, spoiny wolne od zanieczyszczeń. Płyty Vidiwall montowane z zachowaniem spoin o szerokości 5-7 mm. Ubytki należy wypełnić za pomocą zaprawy Knauf Uniflott/Uniflott impregnowany. Przygotowanie zaprawy i obróbka Knauf Uniflott wsypać do czystej, zimnej wody, tuż pod jej powierzchnię (max. 2,5 kg do ok. 1,2 l wody). Następnie, bez innych dodatków, wymieszać za pomocą kielni gipsiarskiej, do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Obróbka Nakładać, w co najmniej 2 etapach robót, zależnie od wymaganej jakości powierzchni. Spoiny wypełnić, po ok. 50 minutach usunąć nadmiar zaprawy. W 2 etapie robót za pomocą pacy lub szerokiej szpachelki utworzyć gładkie połączenie stref spoin z powierzchnią płyt. Zaszpachlować także główki wkrętów do płyt gipsowych. Nie poddawać obróbce wiążącego się już materiału. Bezpośrednio po związaniu usunąć niewielkie nierówności. Po wyschnięciu szlifować ręcznie lub mechanicznie za pomocą siatki do szlifowania. Po użyciu narzędzia/sprzęt oczyścić za pomocą wody. Czas obróbki Wiązanie rozpoczyna się po ok. 45 minutach od wsypania materiału do wody. Zanieczyszczenie pojemników i narzędzi skraca czas obróbki. Nie należy używać wiążącego się już materiału; dodatek wody lub mieszanie nie powodują uzyskania jego ponownej przydatności. Temperatura obróbki / Warunki klimatyczne Szpachlowanie należy wykonywać przy braku większych zmian wymiarów płyt Knauf, spowodowanych wahaniami wilgotności i temperatury. W przypadku jastrychów z lanego asfaltu, szpachlowanie należy wykonywać po wykonaniu jastrychu. Temperatura powietrza i podłoża nie powinna być niższa od 10°C. Wykonywanie powłok/Tapetowanie Dopuszczalne jest stosowanie wyłącznie klejów na bazie metylocelulozy. Po tapetowaniu za pomocą tapet z papieru i włókna szklanego oraz nanoszeniu tynków na bazie żywic syntetycznych i celulozy należy zapewnić szybkie schnięcie poprzez odpowiednią wentylację pomieszczenia. Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +10°C do +25°C. Wszelkie dane odnoszą się do temperatury +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze twardnienie materiału. Należy chronić skórę i oczy. W przypadku kontaktu materiału z oczami, płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zastosowanie:


Masa Knauf Uniflott stosowana jest do ręcznego szpachlowania: - płyt zespolonych o krawędziach typu HRK (półokrągłych), HRAK (półokrągłych spłaszczonych), AFK (spłaszczonych ściętych) bez taśmy zbrojącej, na pokrytych kartonem krawędziach, - płyt akustycznych Knauf (perforowanych płyt gipsowych), docinanych pod kątem, - płyt gipsowo-włóknowych Knauf Vidiwall, - płyt suchego jastrychu Knauf Brio i Brio zespolonych, - płyt suchego jastrychu Knauf Trockenestrich TUB.

Galeria zdjęć

U nas kupisz:

partnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartnerspartners